
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.9 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Bulk |
| Thickness | 1.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Interface | USB |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Input Voltage | 3 V to 3.6 V |
| Sensing Method | High or Low Side |
| RoHS | Compliant |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.95789
Ext.Price$0.95789
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.95789 | $0.95789 |
| 10 | $0.93523 | $9.35230 |
| 25 | $0.92873 | $23.21825 |
| 50 | $0.92227 | $46.11350 |
| 100 | $0.91587 | $91.58700 |
